Friday, June 3, 2011

mõtted


Ma pole ammu mõelnud nii palju, kui täna. Täna sain palju rattaga sõita ning seepärast ka palju mõelda. Palju asju on mind viimasel ajal häirima hakanud- kas on sellepõhjuseks siis enda rahulolematus või teiste käitumine. Põhjuseks on kindlasti minu enda rahulolematus ja minu enda vaade asjadele. Teiste käitumisele ma ju oma muresid lükata ei saa.
Kindlasti ma ei hakka oma muresid siin üksikasjaliselt ette loetlema, kuid ma tahaksin rääkida paarist asjast, millele ma täna mõtlesin.

Enesekindlus ja rõõm selle üle, kelleks Sa loodud olen
See, milline ma välja näen ja milline ma isikult olen- Jumala looming. Me oleme Jumala meistriteosed ja Ta ei ole teinud kuskil apsakat. Näiteks mina- mina olen samuti Jumala looming ja ma ei tohi vinguda selle üle, milline ma olen. ( Get it? ) Ma olen täpselt nii tehtud, nagu vaja. Mul endal on olnud probleeme sellega, et ma tunnen end .. ( noh, ütleme siis otse välja) .. paksuna. Ma kindlasti ei ole ainuke tüdruk, kes nii arvab ja kellel on ebamugav, kui modell kõrval seisab. Kuid mina .. olen sellest saanud jagu .. ma olen ilus, sest ma olen Jumala laps.

Sõnad, mida öeldakse, aga mida ei täideta e. ''Tühjad sõnad''
See oli teema, mille üle ma mõtlesin täna kõige pikemalt. Meie, kristlased, teeme hästi tihti nii .. ( toon näite):
Me räägime nt. sõbraga pikemalt juttu, ta kurdab oma muresid ja ta ise näib ka kurb ja mures olevat. Me räägime, räägime, räägime .. järsku hakkab meil kiire ja me ütleme viimased sõnad: ''ma KINDLASTI palvetan selle pärast!'' . Me lähme pärast koju, lähme magama ja oleme unustanud need viimased sõnad:'' Ma kindlasti palvetan selle pärast!'' - need on ju SUURED sõnad. Sõna ''palve'' - see on suur sõna ! Kui Sa oled lubanud palvetada kellegi pärast, siis tee seda- kasvõi kohe, sest muidu unustad ära. Oh kui palju mina olen seda viga teinud! Enam ma seda teha ei kavatse ! Me ei tohi lubada seda, et ma pilluma päevas 20x tühje sõnu, ning me ei täida neid.

Usaldus
See on teema, milles mina isiklikult olen palju pange pannud. Ma olen kaotanud usalduse- see käib kiirelt, kuid seda tagasi saada on tohutult raske. Usalduse kaotamine- vaid mõne sõnaga, mis võib olla nii vale ning läinud see usaldus ongi.
Tagasi saada usaldust- tohutult raske. Ei oskagi öelda, kuidas täpselt saada tagasi. Sõnad, teod- kõik ühte patta, aga see ei ole kerge. Mina olen praegu sellel teel, et ma teen everything, et inimeste usaldust võita ja seda mitte kaotada.

Kõlakad- Rumours- Kuulujutud
Suhteliselt mõtetud asjad. Kuskilt keegi midagi kuulis häguselt, rääkis seda oma parimale sõbrale ( kohe, telefonikõnega), telefonis kuuleb asja veel hägusemalt ja sealt see läheb ... Kuni lõpuks jõuab see kuulujutt selleni välja, kellest see oli .. ning seal see tüli ongi.

Ef 5:6Ärgu ükski petku teid tühjade sõnadega, sest niisuguste asjade pärast tuleb Jumala viha sõnakuulmatute laste peale!
Lõõpimine- Mõnitused
See on asi, mis mulle endale ÜLDSE ei meeldi. Mõni tühine kommentaar või mõnitus võib inimese nii ebakindlaks muuta. See võib inimest muuta ja see kindlasti riivab ta südant. Peab mõtlema sellele, mis me oma suust välja ajame. Okei, sellest ma saan aru, kui Sul on VÄGA hea sõber ja ta teab, et Sa ei mõtle mõnitusi tõsiselt. Kuid kui inimene ei saa sellest aru ning see riivab teda, siis milleks see vajalik on?
Veel üks kirjakoht:
Ef 5:4Samuti riivatus ja rumalad sõnad ja sündsusetu lõõpimine ei sobi teile, vaid selle asemel olgu tänu.

Aitäh, need olid minu tänased mõtted.

Janet

2 comments:

  1. Jah, Jannu-nunnu... Mul on tihti samad mõtted... eriti mis puudutab viimaseld kahte lõiku. ja need kirjakohad on nii vägaväga olulised, kuigi kahjuks neid tihti ära unustatakse või ei taheta tähele panna.

    ReplyDelete