Monday, June 28, 2010

lapsepõlv

Janet, Kadi, Liisa
Liisa ja Martin
maaaaa eluuu!
nii hakkas meie teekond Tarburgerisse!
meie hollywood!
varjud
Käisin vanaema juures külas. Vanaema maja on suur ja kollast värvi, näeb üsna vana juba välja. Veetsin seal palju aega oma lapsepõlves. See ongi see koht, kus mu tavaliselt lapsepõlv meelde tuleb. Ikka ja jälle lähen sinna ja meenutan seda aega. Seekord käisin seal vanas majas vanaema juures Liisa ( 17aastat vana), Martiniga ( 16 aastat vana) ja liisa sõbranna Kadiga. Nad on minu esimesed mängukaaslased ehk siis sugulased(v.a. Kadi), nimelt täditütar ja tädipoeg. Istusime õue peal ja mõtlesime, et lähme jalutame vanasse kohvikusse, nimega Tarburger ! Kõndisime sinna ja rääkisime ikka, et mis 10 aastat tagasi me tegime ja kuidas seal Tarburgeris meie lemmikburgereid müüdi. Tarburgeri kõrval on meeletult suur mägi, mida me kutsume HOLLYWOOD'iks. Tegime sealgi palju pilte ja tundsime end jälle kui seitsme-, kuue- ja viieaastased lapsed, kes iga suvi vähemalt kaks kuud vanaema juures veetsid. Nii hea oli aega veeta inimestega, kellega oled koos üles kasvanud.Tegime ka palju pilte, panin mõned pildid ka siia blogisse üles.

mõnus


Salemi laager.
Salemi laager on selline laager, mis tõmbab mul elu taas käima ja paneb mõtlema asjade üle rohkem, kui tegin seda varem. Ma armastan seda osadust teistega ja seda koosveedetud aega Jumalaga. Minujaoks oli see laager taaskord nagu kannapööre.
Mis on me takistused täna?
Mis on minu olukorrad olnud, kus olen pidanud põgenema?
Kes on need inimesed, kelle eest olen pidanud põgenema?
Kas ma suudan teist inimest piisavalt asetada endast kõrgemale?
''Stop the world and look up to heaven''
Mis emotsioonid me võtame kaasa peale seda laagrit?

See laager taaskord näitas mulle, et ma pean oma elu muutma. Pean lahti laskma minevikust ning alustama uue teemaga ja selleks on ...''Start the world''. Meil kõigil on ainult üks võimalus siin elada ja kasutagem seda ühte korda kogemusterikkalt.
''Kui me läheme tagasi oma kodudesse peale laagrit, siis võtame kaasa selle mõttetera:
Elu usklikuna pole kerge, aga see on parim elu. Jeesus ütles, et ma annan teile parima elu aga see pole alati kerge, tuleb ka raskusi. Jeesus ütles veel, et ma annan teile elu, mis on väär elamist. Ainult suhe Jumalaga määrab elu peale surma. Pane oma maailm käima, aga pane see käima teistmoodi, kui see oli neli päeva tagasi, enne laagrit!''
Minu suvi hakkas selle laagriga ja praegu ... ma naudin seda suve täisväärtuslikult !

Friday, June 18, 2010

suvi


Taas informeerin teid oma eluga.
Teate, täna tundsin, et suvi on jõudnud kohale. Ostsin turult maasikaid, tulin koju ning panin ilusti taldrikule ja praegu maiustan neid. ( 24.90.- kg ). Olin hiljuti ka vanaema juures kolm päeva ning seal tundsin, et on mingit-sorti vabadus ja saab teha, mida hing ihaldab. hea tunne, võimis?
Sai vanaemaga aega veeta ja lapsepõlve meenutada, nii minu kui tema lapsepõlve ( imelik sõna, see 'lapsepõlv').
vanaema jutustab:
o''Nii tore oli, kui sa olid 5-aastane, panid gaasimaski pähe ja musta ürbi selga, ning läksid onu juurde ja ehmatasid nii, et tal tuli peaaegu piss püksi'' .
''Nii tore oli, kui Sa kunagi kesktalvel õues mängides mõtlesid, et sead ja kanad tahavad ka värsket õhku, ning lasid kõik lahti nende puuridest. Samal ajal kui sead ja kanad talvel õuel jooksid, plaksutasid sina rõõmsalt käsi ja ütlesid:''nii tore!'' ''
Samal ajal, kui vanaema neid mulle jutustas, tuli mul näole naeratus, sest mingit moodi ma igatsen seda aega, kus sinu eest otsustati ja ise ei pidanud muretsema. Nüüd on kool, kohustused ja hakkad iseseisvaks muutuma. hirmutav on see iseseisvus 15-aastasele. Kuid samas, mulle meeldib see.
paar ebaolulist fakti:
1) leidsin vanaema juurest imeilusad muhu sussid, mille tegi minu vanavanaema. oh, kuidas ma armusin nendesse.
2) mu juuksed on juba täitsa pikad, ausalt ka.

Omalt poolt soovin seda,et te naudiksite seda suve kogu oma südamest ja veetke palju aega sõpradega, kuid eelkõige Jumalaga !
armastan kõiki siit tallinnas maasikate kõrvalt.