Tuesday, April 28, 2009

ilmselgelt üks suur JONNIPUNN!

Täna oli üks meeletult mõtlik ja segadusseajav päev, kuid jagus ka naeru(kuigi naeru võiks alati rohkem olla!). Nimelt hakkasin ma mõtlema tegelikult, KUI mitu korda me ütleme päevas MINA. Näiteks ''MINUGA juhtus kord niimoodi!', ''MINA tahtsin hoopis nii ...'' ja ''MULLE meeldib hoopis see..''. Maailmas on meeletult palju inimesi ja me mõtleme päevas tegelt palju kordi sõnale ''mina''.  Mul on olnud väga tujudemuutlik nädal ja pool sellest nädalast olen olnud kurvas ja halvas tujus. Nendel kurvadel aegadel mõtlesin ikka, et kuidas MINUL oleks parem ja kuidas MUL oleks kõige mugavam igas asjas ning unustasin teiste tegemised ja olemised täitsa ära. Nähvasin vastu ja ajasin hommikuti näiteks emme tuju oma mossis näoga ära ning olin nagu jonnipunn. 
     Kui nüüd aus olla, siis minu kolmas nimi vist ongi JONNIPUNN. Jah, nii see on! Aga täna mõtlesin, et mida hekki ma teen?!?! Ma ajan inimeste tujud ära ja mossitan ja nähvan vastu ja käitun nagu viimane JONNIPUNN!  Täna hommikul ma ütlesin üle pika aja emmele rõõmsalt hommikul :''TERE HOMMIKUUUST, EMMÄÄÄ!''ja õele ka. Hea tunne ju kohe, peale selle tõin koju ka kaks viite koolist. Küll oli mõnus!  Sellega tahtsin siis vabandada, kellele olen oma murekoormad kallanud aegaajalt ja täiega aitäh inimestele, kes mind tohutult ära kuulavad ja aitavad.  
    Minge ikka hommikuti emmele vastu ja hüüdke ''TERE HOMMIKUST, MU PÄIKESEKIIR!'' - mulle meeldib ema reaktsioon sellel ajal.. :) 
   
   Selle blogi pühendan täiega Laurale, Danile ja Mardile - sest nad on ülihead murekuulajad ja Mardiga ma täna veits jonnisin ja vingusin - sorri! 

Wednesday, April 22, 2009

Sõprus

Miks on nii, et kui oled leidnud endale uue ja kalli sõbranna, siis arvavad paljud, et jätan oma teised sõbrad kõrvale ja hätta. Nimelt olen saanud endale ühe tohutult hea sõbranna, keda usaldan ja mulle meeldib temaga aega veeta, rääkimata siis koos ülistusõhtutel olla ja niisama naerda koos. Aga minupoole on jõudnud kuuldused, et ma olevat oma teised sõbrad kuidagi tahapoole jätnud ja olen eemale läinud teistest, ning ei suhtle enam niipalju teistega. See ei ole üldse nii, et suhtlen nüüd vaid selle sõbrannaga, keda alles nägin ja teistega nüüd ei suhtle. Hullult mõtlesin selle peale JUST täna ja väga nördinud olin, et ma ei oska oma teisi sõprussuhteid samal tasandil hoida kui olen endale uusi sõpru leidnud. Küll on paha lugu. Aga andke andeks inimestele, kellele olen haiget teinud või olengi tema jaoks kuidagi eemale jäänud, ma ei tahtnud seda ju ometi nimelt.

-tervitustega, Janet!

Wednesday, April 15, 2009

Tsauka

Tsauka kallikesed!

Mõtlesin et võiks jälle blogile pühenduda ja teiega jagada viimaseid sündmusi mu elus. Elu on olnud nagu ameerikamäed, päriselt. ( mulle tegelt ei meeldi seda väljendit kasutada nagu ''ameerikamäed'' sest kõik kasutavad seda, aga mul mõte ei liigu praegu ja midagi muud välja mõelda ei suutnud/viitsinud).
Tegelt ma ei oska midagi asjakohast lausuda - ma olen mõtetest TÜHI! Ma olen nagu ma-ei-viitsi-enam-midagi-teha meeleolus.
Kool on lill. Kool on elu. Kool on päikseline. Kool on kõigi-lemmik.Kool on prioriteet #1. - Need on siin valed, i mean it ! Igapäev tuleb Ave mulle vastu ja ütleb:''KOLM PÄEVA VEEEL!'' jne.. Jeee mul 21 veerandit e. 5 aastat veel. + 29 järeltööd. Aga küll ma hakkama saan, pean saama tähendab.
Mulle pandi teisipäeval lahas-selline tugev side mis on nagu sulgkerge. Olin algul täiega õnnelik et jee, nüüd kõnnin normaalselt - ei läinud niii hästi! Aga jah, mu jalg teebtapvat valu ja ma ei oska üldse kõndida, see on nii halb sest nädalavahetusel on niipalju plaane.
Mulle tuli täna politseilt kiri, alguses oli hullult hämming ja hullult mures olin. Tegin lahti ja nad laususid et lõpetasid menetluse ja uurimisel on nüüd lõpp. Loeti ette KÕIKIDE hukkunute vigastused ja mis kõike seal ka ei olnud !

- nonäete, tuligi täiesti mötetu blogi täna minupoolt agavajadus oli ikkagist siia midagi lisada/kirjutada.


Teie olge ikka ägedad ja hoidke end selles salakavalas kevadtuules.

Monday, April 6, 2009

6.aprill :)


Pole ennast kaua blogis teavitanud. Põhjuseks toon ajapuuduse ja ajutegevuse puudujäägi-unustasin.

Kuid laager. Laager oli VÕIMAS ja just seda mul vaja oligi. Palju sõpru, naermist ja ka nuttu. Lihtsalt Ave tunnistus õnnetusest läks niivõrd hinge, et ma pahvatasin nutma ja ma ei saanud üldse lõpetada. Lihtsalt nutsin ja nutsin Triinu õlal ning olin niii kurb. Siinjuures tänan Triinu niiiniiväga ja sorri et ma Su pluusile suure pisarateloigu tekitasin ja suur aitäh et mulle toeks olid.


Kui Ave rääkis siis ma panin silmad kinni ja kuulasin Avet ja mõtlesin, et näen mõttes Liisi naermas. Aga kahjuks nii see ei läinud - nägin vaatepilte avariist ja autost, mida näen igal öösel ja millepärast ma öösel vahel üles ärkan ja mis mind niii piinavad. Tegin silmad ruttu lahti ja sealt see nutt hakkas. Aga ma sain kõik välja nutta ja siis pärast mõtlesin et kas ma tõesti teist aega ei leidnud, pidin ma kõigi ees nutma hakkama, miks ma nüüd siis nii tegin. Aga ma tõesti ei saanud pidama, andke andeks.
Kõige õudsam on see, et ma ei saa aru et Liis minu elus enam ei ole. Arvan, et lähen neljapäeval viis minutit enne poolt kaheksat Kalju uksest sisse, istun teisse ritta ja naeran ja naeran koos Liisiga. Te teate küll millised meie Kalju kooriproovid olid - ainult naer ja nali! Me teadsime, et ükskord me Estri välja vihastasime ja leppisime seejärel ükskord kokku, et käitume täiega hästi jateeme kõik 5+ kaasa. Tuli sellest midagi välja?! -EI, EI TULNUD! Muidugi ei tulnud, sest leidsime jälle midagi naljakatja naersime nii, et pisarad väljas! Ma nii igatsen temaga naermist ning tema kallistusi. Ta andis alati kõige paremat nõu ja alati aitas. Mittekeegi ei asenda teda ja tema kallistusi! Igatsen Sind niiiiniii paljuja ma tahan Sind näha!


Tahtsin just praegu seda öelda, istudes palavikuga kodus ja kuulates laulu ''Kes Sind on näinud'' ja süües porgandit. Armastan kõiki ja täiega olge tublid! Ma tahaksin täiega olla kellegagi praegu koos- ma tuleksin kuugil aga pole lihtsalt võimalik tulla.

Olge tublid, mu kullakesed!


Muideks:

''Terve vald oli kokku aetud
kihelkond kokku kutsutud,
külalisi igat seltsi
viruvanem kaasagagi palutud!'' - lemmik !